ZŠ-Fotogalerie

Oslava svátku Dne založení Československé republiky

V pátek 26.10. jsme si s dětmi v 1. a 3.ročníku připomněli 100. výročí naší republiky. Dozvěděli jsme se něco o době před 100 lety a děti se zamyslely nad životem tehdy a dnes. Zazpívali jsme si naší státní hymnu a ukázali si i další státní symboly. Pak si děti vyzkoušely role designérů a navrhovaly českou vlajku a vyzkoušely si i nakreslit českého lva. Třeťáci se seznámili se všemi našimi prezidenty a pokusili se je chronologicky seřadit, což zvládli výborně. Pak jsme se naučili nejoblíbenější písničku našeho prvního prezidenta T.G.Masaryka, Ach synku, synku. Prvňáčci si mezitím procvičovali prstíky trháním papíru a tvořením naší vlajky. Na čtvrtou hodinu si pro nás nachystali moc zajímavý program žáci pátého ročníku. Zjistili spoustu zajímavostí o významných českých osobnostech, o našich prezidentech, o českých vynálezech a mnoho jiného. Tímto jim za pozvání moc děkujeme.

Hravé učení v 1. - 3. ročníku

Co všechno se dá dělat v parku? Číst, zpívat, běhat, pozorovat, objevovat i kreslit zámek nebo rybníček.

Exkurze na Obecním úřadě v Branticcích

V rámci prvouky a tématu Domov jsme navštívili Obecní úřad v Branticích. Děti si prohlédly kroniku, vlajku i brantický znak. Vyzkoušely si místní rozhlas a každý si na mapě našel svůj dům.

Podzimní tvoření

S dětmi jsme si vyzkoušeli frotáž listů, obtiskávání obarvených listů, tvoření obrázků z listů. Z přinesených přírodnin děti vytvořily různé skřítky, podzimní dekorace a zvířátka. Venku pak vznikly krásné mandaly.

Jablíčkový den

Poznávali jsme jablíčko všemi smysly. Pekli jsme štrůdly, učili se básničku, zpívali písničku Koulelo se, koulelo, vyráběli jsme červíka v jablíčku, kreslili jsme obrázek podle textu, vyprávěli si příběhy z historie, kde jablko hrálo hlavní roli. Na závěr jsme si zahráli na malíře a vznikly moc krásné obrázky.

Tvoříme v přírodě s 2. a 4. r.

Matematika prof. Hejného ve 2. a 4. ročníku

Podívejte se, jak pracujeme v naší matematice. Počítáme se zvířátky dědy Lesoně, stavíme krychlové stavby, seznamujeme se s krychlí.

72 HODIN V ZŠ

V pátek 12.10.jsme se zapojili do projektu dobrovolnických aktivit 72 hodin, v rámci kterého jsme se rozhodli pomoci uklidit část obce Brantice. Děti se nejdříve dozvěděli něco o třídění odpadu, naučili jsme se písničku, zahráli jsme si hry a zhlédli krátké video. Pak už jsme se vyzbrojeni rukavicemi a pytli vydali přímo do terénu, kde jsme vyčistili nedaleké okolí školy.

Slavnostní zahájení školního roku 3. 9. 2018

Rozloučení se žáky 5. ročníku