KROUŽKY

Atletika ČLOVÍČEK - 1. - 5. ročník

Lektor: Věra Pavlisková
Termín: středa 15:00 - 16:00 Cena: 500 Kč (pololetí)

Zaměřujeme se především na všestrannou přípravu dětí a to hravou formou, ne drilem. ​V zimní sezóně trénujeme v tělocvičně. Na jaře pak trénujeme i venku. Stránky Atletiky Človíček jsou ZDE.

Čtenářský klub

Lektor: Mgr. Lucie Bernátková
Termín: středa 13:30 - 15:00

Ve čtenářském klubu čteme vlastní knihy či knihy ze školní knihovny, povídáme si, kreslíme, hrajeme hry. Zdokonalujeme se ve čtení, ale také poznáváme různě literární žánry. Občas se vypravíme s knížkami i do parku.

Doučování 2. a 4. ročník

Lektor: Mgr. Lucie Seberová

Termín: úterý 13:30 - 14:30

V kroužku Doučování procvičujeme učivo, které žákům činí potíže. Nejčastěji se jedná o český jazyk, anglický jazyk a matematiku. Pracujeme samostatně, ve dvojicích či malých skupinách. Hrajeme didaktické hry, občas pracujeme se vzdělávacími programy na pc.

Doučování 3. a 5. ročník

Lektor: Mgr. Lucie Bernátková

Termín: pondělí 14:00 - 14:30 - 3. ročník, pondělí 14:30 - 15:00 - 5. ročník

V kroužku doučování procvičujeme a upevňujeme učivo, které dělá žákům problémy, rozebíráme pojmy, kterým žáci nerozumí. Zaměřujeme se hlavně na základní učivo matematiky a jazyka českého, popřípadě tomu, s čím žáci potřebují pomoci. Pracujeme samostatně u tabule, společně rozebíráme problém, také využíváme výukové programy na PC.

Florbal 2. - 5. ročník

Lektor: Jiří Gřunděl

Termín: pátek 13:30 - 15:00 Cena: 300 Kč (celý rok)

Je určen pro děti od 2. do 5. třídy a formou hry a pohybových aktivit je seznamuje se základními pravidly tohoto sportu. Chystáme pak vzájemné zápasy mezi zátorskou a brantickou školou a tím zatraktivnit tuto populární hru.

Hra na klávesové nástroje

Lektor: Lenka Tkadlecová
Termín: pondělí a středa 15:00 - 16:00

Děti se zde učí hravou formou stupnice, názvy not, délky not, stručnou historii některých slavných hudebních skladatelů z různých hudebních žánrů, přitom se zlepšují i jemnou motoriku. Jsou nabízeny různé skladby a upravené lehké verze s různou obtížností, které si děti samy vybírají a učí se, např. od L. v Beethovena Pro Elišku nebo Elvise Presleye Love me Tender. Na konci školního roku jsou i úplní začátečníci schopni zahrát jednoduchou písničku či skladbu sami z not, určit notu - jejich název, délku, vytleskat rytmus. Pro školní výuku jsou klávesy ve škole k dispozici, cvičení doma nevyžaduji, ale je pro děti výhodou.

Klub zábavné logiky a deskových her

Lektor: Mgr. Nikola Menšíková
Termín: úterý 14:30 - 16:00

V klubu hrajeme různé deskové hry - Člověče, nezlob se, Farmáře, Dámu, Ubongo, apod. Řešíme logické rébusy, matematické hlavolamy, budujeme také geometrickou představivost, skládáme tangramy a puzzle. Rozvíjíme všemi možnými způsoby své logické a strategické myšlení.

Kruhové tréninky - od října

Lektor: Ondřej Kubala a Kateřina Kubalová
Termín: úterý a čtvrtek 17:00 - 18:00    Cena: 40 Kč za lekci

Pod vedením certifikovaného trenéra se můžete těšit na posilovací cvičení se zaměřením na posilování celého těla.

Street Dance - 2. - 5. ročník

Lektor: Mgr. Adam Šimůnek
Termín: úterý 15:00 - 16:00

Cílem je seznámení dětí s tanečními styly Street Dance. Jedná se o všestrannou taneční průpravu - naučíme se (vnímat rytmus a hudbu), zlepšíme (obratnost, sílu i vytrvalost). Taneční lekce probíhají v tělocvičně ZŠ, používáme různou hudební předlohu, hrajeme různé průpravné a pohybové hry.