KROUŽKY

Atletika KRNOV - 1. - 5. ročník

Lektor: Marcela Laurinová
Termín: pondělí 16:30 - 17:30 Cena: 600 Kč (pololetí)

Zaměřujeme se především na všestrannou přípravu dětí a to hravou formou, ne drilem. ​V zimní sezóně trénujeme v tělocvičně. Na jaře pak trénujeme i venku. Stránky Atletiky Krnov jsou ZDE.

Cvičení pro rodiče

Lektor: Michaela Fňukalová

Termín: úterý a čtvrtek od 18:30 - domluva probíhá ve Wattsupové skupině

Zveme všechny rodiče na naši zábavnou a energetickou hodinu cvičení s hudbou, která kombinuje prvky Zumba fitness! Tento kroužek je navržen tak, aby vám přinesl radost z pohybu, zlepšil kondici a především vám dal příležitost načerpat pozitivní energii.Toto cvičení je také skvělým způsobem, jak se spojit s ostatními rodiči a vytvořit si nová přátelství. Během cvičení se můžete uvolnit, smát se a užívat si společný čas se svými vrstevníky.

Čtenářský klub

Lektor: Mgr. Lucie Bernátková
Termín: středa 15:00 - 16:00

Ve čtenářském klubu čteme vlastní knihy či knihy ze školní knihovny, povídáme si, kreslíme, hrajeme hry. Zdokonalujeme se ve čtení, ale také poznáváme různě literární žánry. Občas se vypravíme s knížkami i do parku.

Doučování 4. a 5. ročník

Lektor: Mgr. Nikola Menšíková

Termín: pondělí a čtvrtek 13:30 - 14:00

V kroužku doučování procvičujeme učivo, které žákům činí potíže. Nejčastěji se jedná o český jazyk, anglický jazyk a matematiku. Pracujeme samostatně, ve dvojicích či malých skupinách. Hrajeme didaktické hry, občas pracujeme se vzdělávacími programy na pc.

Doučování 2. a 3. ročník

Lektor: Mgr. Lucie Bernátková

Termín: úterý 14:00 - 15:00

V kroužku doučování procvičujeme a upevňujeme učivo, které dělá žákům problémy, rozebíráme pojmy, kterým žáci nerozumí. Zaměřujeme se hlavně na základní učivo matematiky a jazyka českého, popřípadě tomu, s čím žáci potřebují pomoci. Pracujeme samostatně u tabule, společně rozebíráme problém, také využíváme výukové programy na iPadech.

Enviro Klub

Lektor: Pavlína Stoklasová

Termín: úterý 15:00 - 16:30

Ekologický kroužek je určen pro všechny malé průzkumníky, kteří se zajímají o přírodu. Seznámíme se s ochranou přírody, jak člověk přírodu ovlivňuje a jak se k ní má chovat. Budeme hodně chodit do přírody, pozorovat rostliny, živočichy. Také se budeme zajímat o známé i méně známé tradice našich předků.

Motto:" I ten nejmenší človíček může změnit svět"

Flétna

Lektor: Mgr. Lucie Seberová

Termín: úterý 15:00 - 16:00

V tomto kroužku se prostřednictvím hry na zobcovou flétnu u dětí rozvíjí jejich přirozená muzikálnost, smysl pro rytmus a intonaci. Děti jsou vedeny ke správnému a zdravému dýchání a držení těla. Zároveň je také podporován rozvoj řečových i jemných motorických schopností a paměť. Cílem je u dětí podporovat přirozenou radost z hudby, seznámit se s notami, naučit se hrát jednoduché písničky a také pečovat o nástroj.

Florbal 2. - 5. ročník

Lektor: Jiří Gřunděl

Termín: pátek 13:30 - 15:00

Je určen pro děti od 2. do 5. třídy a formou hry a pohybových aktivit je seznamuje se základními pravidly tohoto sportu. Chystáme pak vzájemné zápasy mezi zátorskou a brantickou školou a tím zatraktivnit tuto populární hru.

ICT klub 3. - 5. ročník

Lektor: Mgr. Adam Šimůnek, Ph.D.

Termín: pondělí 15:00 - 16:00

Kroužek je určen pro žáky, kteří chtějí prozkoumat fascinující svět informačních technologií a jejich praktické využití.

Hlavním prvkem našeho programu je Minecraft Edu, což je edukativní verze populárního herního světa Minecraft. Další zábavnou součástí našeho kroužku je práce s 3D tiskárnami. Děti se naučí základy 3D modelování a budou moci přenést své nápady do reálného světa tím, že vytvoří své vlastní 3D tištěné objekty. Rovněž budeme pokračovat v naší 3D tiskařské firmě. Nezapomínáme ani na iPady, kde se děti seznámí s různými aplikacemi a nástroji, které mohou používat pro učení, tvorbu, a zábavu.

Klub zábavné logiky a deskových her

Lektor: Mgr. Nikola Menšíková
Termín: středa 15:00 - 16:00

V klubu hrajeme různé deskové hry - Člověče, nezlob se, Farmáře, Dámu, Ubongo, apod. Řešíme logické rébusy, matematické hlavolamy, budujeme také geometrickou představivost, skládáme tangramy a puzzle. Rozvíjíme všemi možnými způsoby své logické a strategické myšlení.

Kutil 2. - 5. ročník

Lektor: Jaroslav Krkoška

Termín: úterý 15:00 - 16:00

Naším kroužkem kutil přinášíme dětem svět tvořivosti a řemesel. Z kapacitních důvodů může navštěvovat kroužek jen 10 zájemců. Kroužek kutil je ideálním místem pro odpojení od každodenního stresu, relaxaci a zároveň pro rozvoj tvůrčího potenciálu. Přijďte se k nám připojit a sdílet svou vášeň pro kutilství s ostatními, kteří sdílí stejný zájem o umění a řemesla.

Stolní tenis

Lektor: Lukáš Křiva

Termín: pondělí 17:30 - 19:00 a středa 17:00 - 18:30

Náš kroužek je otevřený pro všechny úrovně dovedností, od začátečníků po mírně pokročilé hráče. Cílem je nejenom naučit se stolní tenis, ale také mít spoustu zábavy a sportovního ducha. Připojte se k nám a dejte svým dětem příležitost objevit svět stolního tenisu, získat nové dovednosti a zároveň si užít aktivní a zdravý životní styl.

Výtvarka

Lektor: Mgr. Ivana Češková

Termín: pondělí 15:00 - 16:30

Výtvarný kroužek je určena žáky, kteří mají zájem rozvíjet svou kreativitu a výtvarné dovednosti. Cílem kroužku je poskytnout prostor pro expresi a experimentování s různými výtvarnými technikami a materiály. Účastníci budou mít možnost pracovat s různými médii, včetně malby, kresby, modelování a koláží.