MŠ - Fotogalerie

Když nemůžeš, přidej víc!

Nejen naše děti ze základní školy, ale i děti z naší mateřské školy se zúčastnily atletických závodů na městském stadionu v Krnově. Tentokrát to bylo ve čtvrtek 19. září.

Počasí se úplně nepovedlo. Chvílemi připomínalo spíše apríl. Našich sedm borců se ho však nezaleklo. V obrovské konkurenci 11 mateřských škol se soutěžilo v běhu, skoku z místa a v hodu raketkou. K dispozici byly také doplňkové aktivity, jako skoky přes překážky, švihadla, vybarvování vršky..... Oblíbenou disciplínou se stal běh z kopce do zázemí stadionu, kde jsme se schovávali před větrem a deštěm, mlsání sladkých dobrot a popíjení teplého čaje.

Přestože jsme se neumístili na předních místech, dopoledne jsme si velice užili. Skákání přes švihadlo a běhání po dráze bylo skvělé. Důležití, unavení a hlavně se zaslouženou zlatou medailí na krku jsme se vrátili po poledni do školky, kde na nás čekal zasloužený oběd a odpočinek.

Vítání podzimu

Podzim je na dohled, tak proč ho nepřivítat.
A když vítat, tak dobrým jídlem a pohodovou atmosférou.
Že se našich třídních schůzek nemusí nikdo bát, na to určitě přišli rodiče, kteří za námi ve čtvrtek 19. září přišli na zahradu. Vzali si sebou děti, draka a dobrou náladu. Ve třídě si vyslechli aktuální informace k letošnímu školnímu roku a pak už si mohli smlsnout na bramborových plackách, které voněly po širokém okolí. A aby toho ještě nebylo málo, tak jsme šli všichni hromadně pouštět draky. I díky velké pomoci pana Strnadela, který ochotně všem zájemcům draky pomohl poslat do nebes, jsme zažili spoustu legrace.
Počasí nám vyšlo, placky byly skvělé
a tak se těšíme,
že příště bude draků nebe plné!!! 

Zářijové zprávy ze školní zahrady

Tak už je to zase tady. Další školní rok začal. Z batolat jsou "maláci" a z "maláků" jsou "velčáci". Z "velčáků" jsou předškoláci a z předškoláků? Z těch jsou přece školáci! Koloběh života se nedá zastavit. I proto můžete zažít na naší školní zahradě každoroční "deja vu".
Ne, ne, ani letos neuslyšíte jen šťastný křik a smích. I letos se ozývá srdceryvný pláč malých dětí, kterým je táááááák smutno po mamince a tatínkovi, že jsou stále raději v blízkosti paní učitelky. (přece jenom, nevypadá tak zlá). Jedna malá holčička si usmyslela, že když bude mít celé dopoledne baťoh na zádech, tak určitě půjde dříve domů. A protože větší děti už jsou zkušené, ochotně ji vezmou mezi sebe a dávají ji zkušené rady, jak co nejlépe a nejrychleji utéct ze školky. Věřte, nevěřte, pomáhá to. Po slze už není ani památky. Pro jistotu si ale přikládá malou ručku k uchu a jako někam telefonuje.
Na druhé straně zahrady najdete dvě velká pískoviště, plná nového písku. Tady se, s velkým zaujetím, kopou tunely, vyrábí se bábovky a zmrzlinky pro maminky. Pár zvědavců úplně nenápadně zkouší, jak ten písek letos chutná.
Vzadu, na kopci stojí už zkušení borci, pod dohledem paní učitelky, a připravují se na závody v běhu z kopce a do kopce. Dokonce i ten chlapeček, co už hodinu pofňukává, to se zaujetím sleduje a zapomene plakat. Asi si říká, že by to zkusil taky. Raději ještě počká.
Po terase se prohání asi 15 různých odrážedel, kol, koloběžek...trojkolek. Některé samozřejmě jezdí do protisměru, některé po směru, ale všichni výskají blahem. Paní učitelky nestačí nasazovat a sundávat helmy.
Houpačky sviští vzduchem, stojí tady dlouhé fronty zájemců, po klouzačce jezdí děti i plyšáci, v železné raketě už zahřívají motory na dlouhý let do vesmíru a v housence se zkouší obratnost.
V dřevěném domečku se zavírá a otvírá okýnko. Prodává se tady párek v rohlíku a hamburgry. Uvnitř se čtou knihy a jedno unavené dítko polehává, zatímco druhé vybíhá s křikem: "Pavouk, pomooooc paní učitelko! Úplně obrovský". Paní učitelka obrněná metlou zachraňuje děti před nebezpečným zvířetem. Je fakt hrozně odvážná.
Asi takhle nějak to vypadá v září na školní zahradě v naší mateřské školce. Věřte nebo ne, na konci září už neuvidíte žádné z dětí plakat. Holčička odloží mobil i batoh a plakat bude jen, když maminka odpoledne přijde moc brzo, protože ona si chce ještě hrát. I ten uplakaný chlapeček už bude běhat spokojeně na kopci a poběží s úsměvem mamince do náruče.
Nevěříte? Tak víte co? Přijďte se k nám podívat!!!!
Všem přejeme krásný a spokojený nový školní rok!!!!

SOKOLNICKÉ DOPOLEDNE

V pátek 21. 6. nás ve školce navštívili sokolníci a ukázali dětem 10 druhů dravců žijících jak u nás, tak i v cizích zemích. Předvedli nám,jak probíhá výcvik dravců a co už umí. Děti měly možnost si ptáky pohladit a vyzkoušet si,jaké to je si jej přivolat na ruku. Dětem se ukázka moc líbila a těšíme se společně na další navstevu příští rok.

PONOŽKOVÝ DEN V MŠ

21. března jsme se také my zapojili do celosvětového projektu PONOŽKOVÝ DEN, podpořili jsme tak děti i dospělé, kteří onemocněli Downovým syndromem. Povídali jsme si o tomto onemocnění, vyrobili si Morenu, kterou jsme společně za doprovodu recitace říkanek vynesli k řece, zapálili a pustili po vodě. 

BRUSLENÍ V MŠ

To by člověk neřekl, že to tak klouže. My jsme bojovníci a nás nic neporazí.

Návštěva Slezského divadla v Opavě

POPELKA

Jedna z nejznámějších pohádek pro děti. My jsme se vydali na Popelku ve středu 10. října, hned po svačině, slavnostně oblečeni, autobusem a rovnou do Slezského divadla v Opavě. Pohádkový muzikál Popelka, živí herci, kulisy, otočné jeviště, šermířské souboje, krásné kostýmy a celé překrásné divadlo všechny děti okouzlilo. Nadšený potlesk, úsměvy na tváři a velká pochvala paní uvaděčky našim dětem, toho byly důkazem.

Divadélko v MŠ

Dne 3.10.2018 k nám zavítalo maňáskové divadélko ze Šternberka.

72 hodin v MŠ

Cílem projektu 72 hodin je zapojit, co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho.

Tato myšlenka se v naši MŠ naplnila na 100 %. V pátek 12. října se po svačině děti z I. třídy rozhodly a také krásně uklidily naši školní zahradu. Děti z II. třídy si pro jistotu navlékly ochranné rukavice a vzaly si pytle na odpad. Nejdříve hledaly odpadky na náměstíčku u obecního úřadu a pak už se vydaly do příkopů kolem příjezdové cesty do Brantic. S očima na stopkách se doslova předháněly, kdo najde více smetí, a že ho nebylo málo!!! Největší úlovek byl za mostem, v křoví, kam někdo vyhodil veliký kus koberce a ještě ho omotal drátem. Kousek od něj pak ležel plný pytel plastových lahví. Všechno děti s nadšením vyhodily do kontejneru u MŠ. Všichni jsme si slíbili, že na zem už nevyhodíme ani ten nejmenší papírek.


Atletika

Ve čtvrtek 4. října byla v naší MŠ ukázková hodina ATLETIKY ČLOVÍČEK. Děti i rodiče si mohli vyzkoušet, "na vlastní tělo", jak hodina atletiky probíhá.

Na všechny zájemce se těšíme každý čtvrtek od 15:30 do 16:15 v I. třídě v mateřské školce, popř. na školní zahradě MŠ. S sebou pití v plastové lahvi, sportovní oblečení a dobrou náladu.

Trenérka Zdeňka

Kam zmizel les?

Myslíte si, že jsme se spletli? Nespletli. Opravdu jsme se s dětmi vydali hledat les. Ten se od nás stále více vzdaluje a my ho musíme s dětmi hledat. V pátek jsme využili krásného počasí, dali jsme naši Rozárku do košíčku a hned po svačině jsme vyrazili. Věřte, že jsme museli ujít s dětmi velký kus, po nelehkém terénu. Naštěstí všechno dobře dopadlo. Objevili jsme všechny známé i neznámé stromy, které jsme si ve třídě ukazovali, nasbírali jsme Rozárce spoustu žaludů a krásného listí, aby ji v zimě bylo teploučko. Jen smrkové šišky se nám z lesa ztratily. Všichni jsme se v pořádku vrátili a bolavé nohy jsme vyměnili za krásné úsměvy na tvářích!