MŠ - Fotogalerie

SOKOLNICKÉ DOPOLEDNE

V pátek 21. 6. nás ve školce navštívili sokolníci a ukázali dětem 10 druhů dravců žijících jak u nás, tak i v cizích zemích. Předvedli nám,jak probíhá výcvik dravců a co už umí. Děti měly možnost si ptáky pohladit a vyzkoušet si,jaké to je si jej přivolat na ruku. Dětem se ukázka moc líbila a těšíme se společně na další navstevu příští rok.

PONOŽKOVÝ DEN V MŠ

21. března jsme se také my zapojili do celosvětového projektu PONOŽKOVÝ DEN, podpořili jsme tak děti i dospělé, kteří onemocněli Downovým syndromem. Povídali jsme si o tomto onemocnění, vyrobili si Morenu, kterou jsme společně za doprovodu recitace říkanek vynesli k řece, zapálili a pustili po vodě.

BRUSLENÍ V MŠ

To by člověk neřekl, že to tak klouže. My jsme bojovníci a nás nic neporazí.

Návštěva Slezského divadla v Opavě

POPELKA

Jedna z nejznámějších pohádek pro děti. My jsme se vydali na Popelku ve středu 10. října, hned po svačině, slavnostně oblečeni, autobusem a rovnou do Slezského divadla v Opavě. Pohádkový muzikál Popelka, živí herci, kulisy, otočné jeviště, šermířské souboje, krásné kostýmy a celé překrásné divadlo všechny děti okouzlilo. Nadšený potlesk, úsměvy na tváři a velká pochvala paní uvaděčky našim dětem, toho byly důkazem.

Divadélko v MŠ

Dne 3.10.2018 k nám zavítalo maňáskové divadélko ze Šternberka.

72 hodin v MŠ

Cílem projektu 72 hodin je zapojit, co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho.

Tato myšlenka se v naši MŠ naplnila na 100 %. V pátek 12. října se po svačině děti z I. třídy rozhodly a také krásně uklidily naši školní zahradu. Děti z II. třídy si pro jistotu navlékly ochranné rukavice a vzaly si pytle na odpad. Nejdříve hledaly odpadky na náměstíčku u obecního úřadu a pak už se vydaly do příkopů kolem příjezdové cesty do Brantic. S očima na stopkách se doslova předháněly, kdo najde více smetí, a že ho nebylo málo!!! Největší úlovek byl za mostem, v křoví, kam někdo vyhodil veliký kus koberce a ještě ho omotal drátem. Kousek od něj pak ležel plný pytel plastových lahví. Všechno děti s nadšením vyhodily do kontejneru u MŠ. Všichni jsme si slíbili, že na zem už nevyhodíme ani ten nejmenší papírek.

Atletika

Ve čtvrtek 4. října byla v naší MŠ ukázková hodina ATLETIKY ČLOVÍČEK. Děti i rodiče si mohli vyzkoušet, "na vlastní tělo", jak hodina atletiky probíhá.

Na všechny zájemce se těšíme každý čtvrtek od 15:30 do 16:15 v I. třídě v mateřské školce, popř. na školní zahradě MŠ. S sebou pití v plastové lahvi, sportovní oblečení a dobrou náladu.

Trenérka Zdeňka

Kam zmizel les?

Myslíte si, že jsme se spletli? Nespletli. Opravdu jsme se s dětmi vydali hledat les. Ten se od nás stále více vzdaluje a my ho musíme s dětmi hledat. V pátek jsme využili krásného počasí, dali jsme naši Rozárku do košíčku a hned po svačině jsme vyrazili. Věřte, že jsme museli ujít s dětmi velký kus, po nelehkém terénu. Naštěstí všechno dobře dopadlo. Objevili jsme všechny známé i neznámé stromy, které jsme si ve třídě ukazovali, nasbírali jsme Rozárce spoustu žaludů a krásného listí, aby ji v zimě bylo teploučko. Jen smrkové šišky se nám z lesa ztratily. Všichni jsme se v pořádku vrátili a bolavé nohy jsme vyměnili za krásné úsměvy na tvářích!