MŠ - Fotogalerie

Prosinec

  Tak a je to skoro za námi. Rok uběhl a blíží se rok nový. Poslední měsíc uběhl ve školce jako voda.

Do školky přišel za námi Mikuláš, anděl i čert. Některé děti se bály více, některé méně, ale drobný dáreček nakonec čekal na všechny.

Stihli jsme zajet do " MÉDI". Loutková pohádka "Kouzelníkova dcera" se dětem moc líbila. Tentokrát s námi jely do Krnova i některé děti z I. třídy. Společně jsme pozorovali vánoční výzdobu v Krnově. Jízda autobusem byla pro některé děti velkou novinkou.

Pilně jsme nacvičovali vánoční "Boudu budku" na besídku, která se nám moc povedla a všem se moc líbila.

V posledním týdnu jsme pak ještě všichni společně nakrmili zvířátka v lese. A už jsme s napětím čekali na poslední den ve školce. A ten se zase povedl. Ježíšek na nás nezapomněl a po dobrém pohoštění nám pod stromečkem nechal dárečky. Společné do školky. Ve třídě si potom děti poprvé nadělovaly drobné dárečky mezi sebou.

Všem rodičům, dětem a příznivcům naší školky přejeme pohodové Vánoce, do Nového roku hodně zdraví a v Novém roce se na Vás budeme zase těšit.

Čerti a čertidla, vařili povidla

Kde? V knihovně. Kdy? V pátek 29. listopadu. Kolik? Dvě čertice a my v pekle na návštěvě.
Jak říkali děti " jedna byla určitě doopravdická , ta druhá to jenom hrála " ..... ale kdo ví!!! Nikdy nevíte kolik čertů kolem nás je, a kdy se na nás dívají. My už teď víme, že čerti děti nežerou, jen je berou do pekla, aby se polepšily. Umíme čertí básničku a písničku. Víme, co čerti v pekle jí, co mlsají a co nejraději dělají (nic!!). Viděli jsme knihu hříchů, hráli jsme čertí honěnou a všichni ( i paní učitelky) jsme museli projít pod kouzelným zvonečkem, který cinkal nad každým hříšníkem.....A víte co? Nikoho si nenechali, všichni jsme se vrátili a to je přece super!!

Aktuální PODZIMNÍ zprávičky z naší školičky


Určitě jste si už mysleli, že se u nás ve školce, na podzim, nic neděje. Je to ale přesně naopak! Ve školce je pořád co dělat! Je toho tolik, že jsme neměli ani čas Vám o tom napsat!!!!
V říjnu jsme museli uspat všechny broučky a berušky a taky se naučit mravenčí ukolébavku, aby se jim všem pěkně spalo. Hned potom několik našich předškoláků přivítalo nové občany Brantic na OÚ. Tentokrát jich bylo 6!!!! Pět chlapečků a jedna holčička. Byli jsme moc šikovní a za odměnu jsme dostali od pana starosty něco na zub. Taky jsme často a rádi chodili do lesa, les na podzim je asi nejkrásnější.
Konečně nám vrátili dopolední autobus z Krnova, a tak můžeme zase jezdit do kina. V říjnu to bylo dobrodružství s TLAPKOVOU PATROLOU. V listopadu nám Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín vyprávěli jejich nejlepší příběhy ve filmu " DOBRODRUŽSTVÍ SE ČTYŘLÍSTKEM " .
V listopadu jsme se ještě stihli vyfotit na krásné vánoční fotografie pro rodiče a pomalu jsme začali vyhlížet Adventní období a Vánoce. Kdo chtěl, přišel si do školky 26. listopadu vyrobit adventní věnec z perníku. Pak už jsme se pustili naplno do nacvičování besídky, která opět proběhne v kulturním domě. Není to úplně zábavné, ale výsledek vždycky stojí za to. Tak se nechte překvapit a přijďte se všichni podívat!!!! TĚŠÍME SE NA VÁS!!!!! 

Projekt 72 hodin

Celorepubliková akce "72 hodin" se pro naše děti v MŠ stala velice oblíbenou. Tentokrát se pomáhalo přírodě pod heslem: " MÁME RŮZNÉ KOŘENY, ALE JEN JEDNU PŘÍRODU".
Nadšené děti si v pátek 11. října donesly do školky pracovní rukavice, papírové nebo igelitové pytle, obuly si gumáky a v 10:00 hodin se nadšeně pustily do práce. Děti z I. třídy se daly do úklidu školní zahrady, rozhrabávání krtinců a hrabání listí. Děti z II. třídy se daly do čištění okolí školky a obecního náměstí. Po loňské zkušenosti se nemohly dočkat, až půjdou vyčistit příkopy okolo příjezdové cesty do Brantic. A že toho zase bylo......!!! Největším letošním úlovkem byla stará televize, láhev od šampusu a opravdu plné pytle skla, papírů, plechovek....a podobných věcí, které nám neukáznění řidiči vyhazují z okna za jízdy.
Opět na nás čekaly po návratu kontejnery na tříděný odpad, drobné věcné odměny a samozřejmě sladká odměna. Největší odměnou je ale to, že všechny dětí velice dobře ví, kam s odpadky, jak si přírodu chránit a jak o ni pečovat!! 

Když nemůžeš, přidej víc!

Nejen naše děti ze základní školy, ale i děti z naší mateřské školy se zúčastnily atletických závodů na městském stadionu v Krnově. Tentokrát to bylo ve čtvrtek 19. září.

Počasí se úplně nepovedlo. Chvílemi připomínalo spíše apríl. Našich sedm borců se ho však nezaleklo. V obrovské konkurenci 11 mateřských škol se soutěžilo v běhu, skoku z místa a v hodu raketkou. K dispozici byly také doplňkové aktivity, jako skoky přes překážky, švihadla, vybarvování vršky..... Oblíbenou disciplínou se stal běh z kopce do zázemí stadionu, kde jsme se schovávali před větrem a deštěm, mlsání sladkých dobrot a popíjení teplého čaje.

Přestože jsme se neumístili na předních místech, dopoledne jsme si velice užili. Skákání přes švihadlo a běhání po dráze bylo skvělé. Důležití, unavení a hlavně se zaslouženou zlatou medailí na krku jsme se vrátili po poledni do školky, kde na nás čekal zasloužený oběd a odpočinek.

Vítání podzimu

Podzim je na dohled, tak proč ho nepřivítat.
A když vítat, tak dobrým jídlem a pohodovou atmosférou.
Že se našich třídních schůzek nemusí nikdo bát, na to určitě přišli rodiče, kteří za námi ve čtvrtek 19. září přišli na zahradu. Vzali si sebou děti, draka a dobrou náladu. Ve třídě si vyslechli aktuální informace k letošnímu školnímu roku a pak už si mohli smlsnout na bramborových plackách, které voněly po širokém okolí. A aby toho ještě nebylo málo, tak jsme šli všichni hromadně pouštět draky. I díky velké pomoci pana Strnadela, který ochotně všem zájemcům draky pomohl poslat do nebes, jsme zažili spoustu legrace.
Počasí nám vyšlo, placky byly skvělé
a tak se těšíme,
že příště bude draků nebe plné!!! 

Zářijové zprávy ze školní zahrady

Tak už je to zase tady. Další školní rok začal. Z batolat jsou "maláci" a z "maláků" jsou "velčáci". Z "velčáků" jsou předškoláci a z předškoláků? Z těch jsou přece školáci! Koloběh života se nedá zastavit. I proto můžete zažít na naší školní zahradě každoroční "deja vu".
Ne, ne, ani letos neuslyšíte jen šťastný křik a smích. I letos se ozývá srdceryvný pláč malých dětí, kterým je táááááák smutno po mamince a tatínkovi, že jsou stále raději v blízkosti paní učitelky. (přece jenom, nevypadá tak zlá). Jedna malá holčička si usmyslela, že když bude mít celé dopoledne baťoh na zádech, tak určitě půjde dříve domů. A protože větší děti už jsou zkušené, ochotně ji vezmou mezi sebe a dávají ji zkušené rady, jak co nejlépe a nejrychleji utéct ze školky. Věřte, nevěřte, pomáhá to. Po slze už není ani památky. Pro jistotu si ale přikládá malou ručku k uchu a jako někam telefonuje.
Na druhé straně zahrady najdete dvě velká pískoviště, plná nového písku. Tady se, s velkým zaujetím, kopou tunely, vyrábí se bábovky a zmrzlinky pro maminky. Pár zvědavců úplně nenápadně zkouší, jak ten písek letos chutná.
Vzadu, na kopci stojí už zkušení borci, pod dohledem paní učitelky, a připravují se na závody v běhu z kopce a do kopce. Dokonce i ten chlapeček, co už hodinu pofňukává, to se zaujetím sleduje a zapomene plakat. Asi si říká, že by to zkusil taky. Raději ještě počká.
Po terase se prohání asi 15 různých odrážedel, kol, koloběžek...trojkolek. Některé samozřejmě jezdí do protisměru, některé po směru, ale všichni výskají blahem. Paní učitelky nestačí nasazovat a sundávat helmy.
Houpačky sviští vzduchem, stojí tady dlouhé fronty zájemců, po klouzačce jezdí děti i plyšáci, v železné raketě už zahřívají motory na dlouhý let do vesmíru a v housence se zkouší obratnost.
V dřevěném domečku se zavírá a otvírá okýnko. Prodává se tady párek v rohlíku a hamburgry. Uvnitř se čtou knihy a jedno unavené dítko polehává, zatímco druhé vybíhá s křikem: "Pavouk, pomooooc paní učitelko! Úplně obrovský". Paní učitelka obrněná metlou zachraňuje děti před nebezpečným zvířetem. Je fakt hrozně odvážná.
Asi takhle nějak to vypadá v září na školní zahradě v naší mateřské školce. Věřte nebo ne, na konci září už neuvidíte žádné z dětí plakat. Holčička odloží mobil i batoh a plakat bude jen, když maminka odpoledne přijde moc brzo, protože ona si chce ještě hrát. I ten uplakaný chlapeček už bude běhat spokojeně na kopci a poběží s úsměvem mamince do náruče.
Nevěříte? Tak víte co? Přijďte se k nám podívat!!!!
Všem přejeme krásný a spokojený nový školní rok!!!!

SOKOLNICKÉ DOPOLEDNE

V pátek 21. 6. nás ve školce navštívili sokolníci a ukázali dětem 10 druhů dravců žijících jak u nás, tak i v cizích zemích. Předvedli nám,jak probíhá výcvik dravců a co už umí. Děti měly možnost si ptáky pohladit a vyzkoušet si,jaké to je si jej přivolat na ruku. Dětem se ukázka moc líbila a těšíme se společně na další navstevu příští rok.

PONOŽKOVÝ DEN V MŠ

21. března jsme se také my zapojili do celosvětového projektu PONOŽKOVÝ DEN, podpořili jsme tak děti i dospělé, kteří onemocněli Downovým syndromem. Povídali jsme si o tomto onemocnění, vyrobili si Morenu, kterou jsme společně za doprovodu recitace říkanek vynesli k řece, zapálili a pustili po vodě. 

BRUSLENÍ V MŠ

To by člověk neřekl, že to tak klouže. My jsme bojovníci a nás nic neporazí.

Návštěva Slezského divadla v Opavě

POPELKA

Jedna z nejznámějších pohádek pro děti. My jsme se vydali na Popelku ve středu 10. října, hned po svačině, slavnostně oblečeni, autobusem a rovnou do Slezského divadla v Opavě. Pohádkový muzikál Popelka, živí herci, kulisy, otočné jeviště, šermířské souboje, krásné kostýmy a celé překrásné divadlo všechny děti okouzlilo. Nadšený potlesk, úsměvy na tváři a velká pochvala paní uvaděčky našim dětem, toho byly důkazem.

Divadélko v MŠ

Dne 3.10.2018 k nám zavítalo maňáskové divadélko ze Šternberka.

72 hodin v MŠ

Cílem projektu 72 hodin je zapojit, co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho.

Tato myšlenka se v naši MŠ naplnila na 100 %. V pátek 12. října se po svačině děti z I. třídy rozhodly a také krásně uklidily naši školní zahradu. Děti z II. třídy si pro jistotu navlékly ochranné rukavice a vzaly si pytle na odpad. Nejdříve hledaly odpadky na náměstíčku u obecního úřadu a pak už se vydaly do příkopů kolem příjezdové cesty do Brantic. S očima na stopkách se doslova předháněly, kdo najde více smetí, a že ho nebylo málo!!! Největší úlovek byl za mostem, v křoví, kam někdo vyhodil veliký kus koberce a ještě ho omotal drátem. Kousek od něj pak ležel plný pytel plastových lahví. Všechno děti s nadšením vyhodily do kontejneru u MŠ. Všichni jsme si slíbili, že na zem už nevyhodíme ani ten nejmenší papírek.


Atletika

Ve čtvrtek 4. října byla v naší MŠ ukázková hodina ATLETIKY ČLOVÍČEK. Děti i rodiče si mohli vyzkoušet, "na vlastní tělo", jak hodina atletiky probíhá.

Na všechny zájemce se těšíme každý čtvrtek od 15:30 do 16:15 v I. třídě v mateřské školce, popř. na školní zahradě MŠ. S sebou pití v plastové lahvi, sportovní oblečení a dobrou náladu.

Trenérka Zdeňka

Kam zmizel les?

Myslíte si, že jsme se spletli? Nespletli. Opravdu jsme se s dětmi vydali hledat les. Ten se od nás stále více vzdaluje a my ho musíme s dětmi hledat. V pátek jsme využili krásného počasí, dali jsme naši Rozárku do košíčku a hned po svačině jsme vyrazili. Věřte, že jsme museli ujít s dětmi velký kus, po nelehkém terénu. Naštěstí všechno dobře dopadlo. Objevili jsme všechny známé i neznámé stromy, které jsme si ve třídě ukazovali, nasbírali jsme Rozárce spoustu žaludů a krásného listí, aby ji v zimě bylo teploučko. Jen smrkové šišky se nám z lesa ztratily. Všichni jsme se v pořádku vrátili a bolavé nohy jsme vyměnili za krásné úsměvy na tvářích!